Ознака: уницеф

Вести

Уницеф: Три милијарди луѓе се без услови каде може да се мијат раце

САД – Речиси три милијарди луѓе или 40 проценти од светската популација немаат услови дома да ја одржуваат основната хигиена на рацете, покажуваат најновите податоци на УНИЦЕФ. Недостапноста за основната […]

Локална самоуправа

Средба на градоначалникот Трајковски со експерти од ЕУ, УНДП и Уницеф

Градоначалникот Тони Трајковски во својот кабинет оствари средба со експерти од ЕУ, УНДП и Уницеф.На состанокот се разговараше за состојбата за време и по поплавата во општина Гази Баба. Градоначалникот […]