Ознака: Фокс Њуз

Вести

„Фокс њуз“: УСАИД давал пари на Сорос со кои ја дестабилизирале демократски избраната Влада во Македонија

Најгледаната телевизија во САД, „Фокс Њуз“ во пет минутна репортажа објавува за истражувањето на „Џудишал Воч“ и тужбата против УСАИД  и Стејт департментот. Крис Ферол, одговорен за истраги од „Џудишал […]

Вести

Фокс Њуз: Стејт департментот испитува дали Сорос користел државни пари, за да ги финансира своите проекти во Македонија?

Џорџ Сорос го привлече вниманието на Американскиот конгрес со неговото мешање во внатрешните политики на европсkите држави. Американскиот законодавен дом започна да поставува прашања, дали Сорос користел државни пари, за […]

Вести

Џорџ Сорос и неговото влијание во Македонија- Тема на најгледаната ТВ во САД, Фокс Њуз

Членови на Конгресот, од Сенатот и од Претставничкиот дом го отвораат прашањето за мешањето  на Џорџ Сорос во Македонија, пренесува најгледаната телевизија во САД, Фокс Њуз. Дебатата и прилогот на Фокс Њуз […]

Вести

Најистакнатите глобални медиуми ги пренесуваат случувањата во Македонија

Најмоќните глобални медиуми ги пренесуваат постизборните случувања во Македонија по победата на владејачката коалиција предводена од ВМРО-ДПМНЕ.Една од највлијателните и најгледани американски телевизиски мрежи „Фокс Њуз“ го презеде текстот кој […]

Сцена

УПС: Водителката покажа повеќе отколку што требаше

Кимберли Гилфојл е позната како една од најзгодните водителки на Фокс Њуз, па воопшто не зачудува фактот дека нејзиниот проблем со гардеробата веднаш ја разбранува јавноста во видеото што едноставно […]