Ознака: функционери

Издвојуваме

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан Она што е уште поимпресивно е дека сето тоа според […]

Вести

Официјално: намалени платите на функционерите

Официјално: намалени платите на функционерите (интегрален текст) Владата  ja донесе Уредбата со законска сила за определување на висината на платата на избраните, именуваните и назначените лица во јавниот сектор за […]

Вести

Се урна авион на Малта со функционери на ЕУ

Најмалку петмина функционери на Европската унија загинаа кога утрово се урна авион на Малта.Малиот авион се урнал набрзо по полетувањето од Меѓународниот аеродром на Малта во 07.20 часот по локално […]