Ознака: ХЕЛИКОПТЕРИ

Вести

ГИ СПОРЕДИЈА СО ХИТЛЕР: Со хеликоптери ги бркаат туристите од плажите

Шпанија е една од земјите кои се најсилно погодени од коронавирусот во светот. Според последните податоци, заразени се повеќе од 517 000 луѓе, додека починале 29 418 лица. Властите се […]

Вести

Американците имаат ново смртоносно летало од кое сите се плашат: Погледнете го нивниот ултрамодерен хеликоптер на иднината

Американската компанија Боинг и Сикорски еркрафт неодамна го објавија промотивното видео на новиот хеликоптер во склоп на програмата „Future Vertical Lift“ на американската војска.Концептот е наречен Sb>Difint, а би можел […]

Вести

ВИДЕО: Хеликоптери го надлетуваат Стајковци. Страшна глетка по невремето!

Сите екипи се на терен и ги санираат штетите од невремето кое синоќа го зафати Скопје.Аматерско видео од Фејсбук сведочи каква е состојбата во ова место во моментов. Допрва ќе […]

Вести

Наредба: Без предупредување да се соборуваат сите хеликоптери кои ќе се кренат во воздух без одобрение

Началникот на безбедносните сили на турскиот мегалополис Истанбул издал наредба да се соборуваат хеликоптери, а во градот во текот на ноќта кон понеделникот се распоредени дополнителни 1.800 припадници на специјалната […]