Ознака: централен одбор

Македонија

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечер во 18 часот

Централниот одбор на СДСМ ќе заседава вечерва, информираат денеска од партијата. Како што е соопштено, седницата е редовна, а по неа за заклучоците и одлуките на Централниот одбор, ќе биде […]

Вести

Одложен Централниот одбор на СДСМ поради несогласувањата околу листите

Поради несогласување околу листите за претстојните избори, Централниот одбор на најголемата опозициска партија на кој треба да се верификуваат истите е одложен за покасно.Откако во јавноста се појавија имињата на […]