Ознака: цигари

Вести

Цигарите поскапуваат за 5 денари, а стануваат и двојазични

Цигарите поскапуваат за 5 денари, а стануваат и двојазични Поради новиот Закон за тутун, производи од тутун и сродни производи цигарите ќе поскапат за 5 денари по кутија. Исто така […]

Живот

Нема да ви се верува колкав број на пушачи ги оставиле цигарите поради коронавирусот

Повеќе од еден милион граѓани во Велика Британија престанале да пушат за време на пандемијата на коронавирусот, покажа истражување на добротворната организација Акција против пушење и за здравје. Околу 41 […]

Живот

Не ги оставајте од денес-за утре: Потребни ви се 30 дена да се откажете од цигарите, дознајте како

Колку пати во животот сте си рекле „Од утре веќе не пушам…“? Оваа реченица е лесна за кажување, но на прсти се бројат оние кои навистина можат да го направат […]

Живот

Откажете ги цигарите – Еве како се пренесува коронавирусот

Откажете ги цигарите – Еве како се пренесува коронавирусот СЗО ги предупредува луѓето да се откажат од пушењето затоа што пушачите се поранливи од инфекција со коронавирус, а сега е […]

Живот

Како со помош на чудотворна билка да се откажете од цигарите

Руските лекари најчесто ја препишуваат кај проблемите со несоницата, раздразливост, главоболка, астматични проблеми, висок крвен притисок и за опуштање на згрчените мускули. Во последно време, валерианата покажала и одлични резултати […]

Нега и убавина

Едно јајце е подеднакво штетно како и пет цигари?: Веганка го изнела своето мислење и направила хаос на Твитер

Не е тајна дека пушењето цигари е една од најлошите работи со кои му наштетувате на вашето здравје. Иако науката го тврди спротивното, една блогерка која е веган тврди дека […]