Ознака: чоколадни коцки

Кулинарство

Чоколадни коцки со портокал: Еднаш кога ќе ги пробате, ќе станат вашиот омилен десерт!

Комбинацијата од два сочни фила, свеж сок од портокал и крцкава чоколадна кора е едноставно неодолива! Состојки: За кората: 4 јајца 4 лажици шеќер 2 лажици масло 4 лажици брашно […]

Кулинарство

Готови за 10 минути: Направете чоколадни коцки од само две состојки

Кога ќе помислиме на лесни и едноставни рецепти за десерт, поголемиот дел од нас помислуваат на некои едноставни колачи и торти за кои сепак ви треба барем половина час…вие чоколадни […]

Кулинарство

Чоколадни коцки за кои се потребни само 20 минути

Колачите се омилениот десерт на многумина, но за нивната припрема е потребно многу време. Затоа, денес Ви претставуваме рецепт за брзи и вкусни колачи кои се одлични за секој дел […]