Ознака: штрудла

Живот

Основно слатко тесто: Со ова тесто секој десерт ќе има совршен вкус!

Со ова тесто  ќе направите совршени  штрудли…Состојки: 700 гр брашно 500мл млеко 200мл масло 50мл вода 2 лажици шеќер ½ лажичка сол 1 квасец 2 јајца Начин на подготовка: Млактото  […]