Ознака: Ѓорче Петров

Црна хроника

Детали за пукањето во Ѓорче Петров: Ранет полицаец пренесен во болница

Околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило “мерцедес”, во кое бил полицискиот […]

Вести

АЛАРМАНТНО: Четири дечиња од градинки во Карпош, Аеродром и Ѓорче заболени со коронавирус, се заразиле од родителите

Кај четири деца до пет годишна возраст кои одат во градинка потврден е корона вирус. Извор на заразата е семејството кај сите четири деца. Тестот е направен викендов и веднаш […]

Вести

Позитивна на корора вирусот е вработена во Геријатријата во Ѓорче Петров

Позитивна на корора вирусот е вработена во Геријатријата во Ѓорче Петров Министерот Филипче на прес конференцијата предмалку информираше дека една вработена во Домот за геријатрија во Ѓорче Петров е позитивна […]

Вести

Општина Ѓорче Петров му наплати 380.000 евра отштета на „Трансмет”

Од сметката на компанијата „Трансмет“ во стечај на Сеат Кочан, Општина Ѓорче Петров успеала да наплати 380.000 евра, односно по 4.000 евра за секој ден доцнење на изградбата на новата […]

Магазин

Утре без струја делови од Кисела Вода и Ѓорче Петров

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 26.07.2019 година (петок), заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат: -во периодот од 12:00 до […]

Македонија

ДИК за Алфа: Гиновски бил член на избирачки одбор на предлог на СДСМ

Борче Гиновски, човекот кој вчера преку социјалните мрежи му се заканувал на уредникот на “Плусинфо” Бранко Героски на последните претседателски избори по предлог на СДСМ бил член на избирачки одбор […]

Македонија

Новиот Клинички центар ќе се гради во Ѓорче Петров

На денешната владина седница помина одлуката за избор на новата локација за изградба на новиот Клинички центар. Министерот за здравство, Венко Филипче попладнево изјави дека локацијата ќе биде во општината […]