Ознака: ќе се знае

Македонија

Идниот претседател ќе се избира во втор круг

Бидејќи ниту еден од тројцата кандидати на вчерашното гласање не освои мнозинство гласови од вкупниот број избирачи, односно 904.066 гласови новиот претседател на државата ќе се избира во вториот круг. Според […]

Македонија

СДСМ свика состанок, утре ќе се знае дали ќе има и парламентарни избори

Владејачката партија СДСМ за утре попладне закажала состанок на Извршниот одбор, објави “Плусинфо“. Состанок се најавува веќе подолг период и од него се очекува конечно да биде познато дали власта […]