Ознака: Џил Бајден

Вести

Првата дама на САД направи голема промена во Белата куќа за денот на вљубените, ова ниту Меланија не го има сторено за Трамп

Првата дама на САД Џил Бајден утрово поставила специјално уметничко дело по повод денот на вљубените. Како што јавува АП претседателот на САД утрово заедно со сопругата излегол во дворот […]

Сцена

Меланија Трамп не сака да зборува со Џил Бајден, еве што се случува

Меланија Трамп, првата дама на САД, оди по чекорите на сопругот Доналд Трамп, па одлучила да не оствари телефонски разговор со идната прва дама, Џил Бајден. Трампови не ја признаваат […]