Аделман со 1.000 победи во кариерата

Тренерот на Минесота, Рик Аделман, ја одбележа ноќта во НБА лигата, со победата на неговиот тим над Детроит, тој стигна до 1.000 победа во кариерата. 66-годишниот тренер стана само осмиот тренер во историјата со 1.000 и повеќе победи во кариерата.Минесота го победи Денвер со 107:101, најдобар играч на теренот беше Никола Пековиќ со двоен ефект од 20 поени и 13 скокови. Ист број на поени како и Пековиќ во тимот на Минесота постигна Џеј Џеј Бареа. Резултати:Вашингтон-Индијана 104:85Мајами-Филаделфија 106:87Бруклин-Шарлот 105:96Минесота-Детроит 107:101Милвоки-Торонто 100:83Сан Антонио-Атланта 99:97Денвер-Хјустон 132:114.
МакфаксТренерот на Минесота, Рик Аделман, ја одбележа ноќта во НБА лигата, со победата на неговиот тим над Детроит, тој стигн

Пронајдете не на следниве мрежи: