Адријана Кеш се спореди со Цеца Ражнатовиќ: Дали оправдано ја бара сличноста со фолк дивата?

Фолк пејачката Адријана Ацеска неодамна се одлучи за промена на имиџот и ја затемни нијансата на косата која сега исто така е пократка, а направи и шишки.
Оваа промена очигледно им се допадна на многумина од нејзините обожаватели и следбеници кои не само што сакаат поскоро да ја слушаат како пее на сцена, туку и да ја гледаат.
Анализирајќи се смата и разгледувајќи фотографии на социјалните мрежи, Адријана Кеш дојде до мислење дека наликува на српската фолк дива Цеца Ражнатовиќ. Нова фотографија од себе и нова од профилот на Цеца беше споредена на „стори“ објавите на нашата фолк пејачка која за ваквата споредба напиша:


„Ја мислам…шознам…“ дополни како опис.
Од приложеното сличноста е несомнено да не се забележи, особено насмевката.
На фотографијата Цеца изгледа прекрасно, но со шминка и на професионлна фотосесија, додека наша Адријана е во лежерно издание и без шминка, а белеска и таква, без сценско светло и гардероба.
Дали наша Кеш може да се носи со споредбата македонската Цеца кога е изгледот во прашање?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.