Актерки од филмови за возрасни откриваат – еве што мора мажите да направат за жените да ги запомнат

Актерки од филмови за возрасни откриваат – еве што мора мажите да направат за жените да ги запомнат

Едноставна техника. Доколку не знаете како да направите нешто тогаш прашајте професионалец. Еве што професионалните актерки за возрасни препорачуваат за во спалната соба да биде сè како што треба.

Дишете

„Оргазмот е состојба на мозокот. Доколку сте премногу возбудени тогаш пребрзо ќе завршите работа. Затоа смирете се и длабоко дишете. Обидете се да мислите на нешто друго“ – вели актерката за возрасни Дерик Пирс.

Не брзајте

„Внимавате на деталите. Целта нека не ви биде само да ја завршите работата туку трудете се да уживате во секој момент“ – советува Пирс.

Менувајте ги позите

„Доколку почувствувате дека наскоро ќе го доживеете врвот на сексуалниот однос тогаш сменете ја позата. Својата омилена поза сочувајте ја за крај“ – открива Кели Медисон.

Полека и сигурно

„Наместо предигра која трае пет минути, вложете 20 минути или еден час. Предизвикувајте се еден со друг. Потоа повеќе нема да биде важно колку ќе трае сексуалниот однос“ – Кејси.

Паузирајте

„Кога ќе ви “згусти“ и повеќе не можете да издржите, запрете и направете пауза. Наместо на себе вниманието насочете го кон вашата партнерка“ – советува Џесика Дрејк.

Пракса, пракса, пракса…

„Додека мастурбирате може да вежбате техники за одолговлекување на оргазам кој ќе ви помогне во текот на сексот“ – советува Џесика.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.