Албанија:Трактор со дваесетина лица падна во река, две жени се удавија

Најмалку две лица се удавија при пад на еден трактор во водите на реката Девој, кој во својата приколка превезувал 20-тина патници, јавија медиумите во Албанија.Трагедијата се случила кај селото Брачај во моментот кога блиски роднини патувале на еден погреб во друго село кое се наоѓало на другата страна на реката.Поради немање на мост во близина на наведеното населено место, тие со трактор ја минувале реката, која поради тоа што имала голем доток  го превртела тракторот.
МакфаксНајмалку две лица се удавија при пад на еден трактор во водите на реката Девој, кој во својата приколка превезувал 20-

Пронајдете не на следниве мрежи: