Албумот чинел 25.000 марки: Јелена Карлеуша откри кој ѝ дал пари на почетокот на нејзината кариера!

Пејачката Јелена Карлеуша ги сними своите први песни за неа!
Кариерата на Јелена Карлеуша започна пред скоро 25 години, благодарение на заемот од позната колешка.
Пејачката, која денес важи за една од најпопуларните на домашната сцена, ги објави своите први песни во 1997 година, благодарение на нејзината мајка Дивна Карлеуша и Драгана Мирковиќ!
“Бев голем талент. Мајка ми сакаше да ги исполни моите соништа и да застане зад мене, таа никогаш не ми ги кршеше крилјата, таа секогаш беше мојата најголема поддршка. Би сакала сите родители да бидат поддршка на своите деца”, рече пејачката минатата година во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и откри дека помошта на Драгана Мирковиќ и значела најмногу.
“Јас сум голем борец во животот и би се борела. Јас сум лав и во животот и во хороскопот. Ќе ми беше многу потешко. Но, се сеќавам дека мајка ми, кога требаше да го снимам мојот прв албум, беше хонорарен радио водител и таа беше платена за тоа, земаше две марки. А, албумот што Браја и Зоран Тутуновиќ го направија за мене тогаш чинеше 25.000 марки, а мајка ми тие пари ги позајми од Драгана Мирковиќ во 1995 година“.
Пејачките и денес се одлични пријателки, за кои често се зборува во медиумите, а минатата година, среде скандал за голи слики, Драгана и посвети објава на Инстаграм на Карлеуша за нејзиниот роденден.
Вака изгледаше Јелена на 17 години:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.