Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19

Денеска, на 64-годишна возраст, во болницата „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и актуелен лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам.
Бајрам имал срцеви проблеми, а како што јавија дел од медиумите, посмртно му бил направен и тест за Ковид.
Како што неофицијално дознава Фокус тестот на коронавирус на Бајрам е позитивен.
Иако резултатот покажал дека Бајрам бил заразен, неговата фамилија, како што неофицијално дознава Фокус, засега планира да прави голем погреб со сите церемонии.
Пред неколку дена, Амди Бајрам организираше раскошна свадба за својата внука Перјан во Турција на која присуствувале 600 луѓе.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.