Ана и Раста ја крштеваа Тара, Цеца им дојде на гости

Во неделата, естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ја крстија својата ќеркичка Тара во црквата „Света Петка“ во српската престолнина. На крштевката присуствуваа нивните роднини и колеги од музичката сцена, меѓу кои и популарната фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ.

Од се’ уште неразјаснети причини, гордите родители ангажираа силно обезбедување пред црквата, сочинето од 10 професионални телохранители.

Ono kad @laziclaza pravi film!??

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on


По крштевката, се одржа и прославата на првиот роденден на малата Тара во познатиот белградски хотел „Хилтон“, на која присуствуваа 150 гости.


 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.