Ана и Раста ја крштеваа Тара, Цеца им дојде на гости

Loading...

Во неделата, естрадната двојка Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста ја крстија својата ќеркичка Тара во црквата „Света Петка“ во српската престолнина. На крштевката присуствуваа нивните роднини и колеги од музичката сцена, меѓу кои и популарната фолк-пејачка Цеца Ражнатовиќ.

Од се’ уште неразјаснети причини, гордите родители ангажираа силно обезбедување пред црквата, сочинето од 10 професионални телохранители.

Ono kad @laziclaza pravi film!??

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on


По крштевката, се одржа и прославата на првиот роденден на малата Тара во познатиот белградски хотел „Хилтон“, на која присуствуваа 150 гости.


 

loading...