Анжи му нуди богатство на Виктор Валдес

Преставници на фудбалскиот клуб Анжи, стапиле во контакт со голманот на Барселона, Виктор Валдес, кој одби да го продолжи договорот со Каталонците.Екипата од Махачкала, според пишувањата на шпанските медиуми, на Валдес му нуди годишна плата во висина од 10 милиони евра, а во зависност од резултатите на клубот би можел да заработи од бонуси уште два милиони евра.Доколку Валдес ги прифати условите на рускиот тим, тогаш тој би станал најплатениот голман во историјата на фудбалот.Голманот со Барселона има договор кој истекува на 30.јуни 2014 година и доколку Каталонците не го продадат по завршувањето на сезоната, тогаш постои тој да си замине без обештетување.
МакфаксПреставници на фудбалскиот клуб Анжи, стапиле во контакт со голманот на Барселона, Виктор Валдес, кој одби да го продо

Пронајдете не на следниве мрежи: