Апасиев се пожали: Некој му ја изгребал “Алфата” на собраниски паркинг и си отишол!

Пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, на Фејсбук објави фотографија и кажа дека неговото возило било оштетено додека стоело на паркинг за време на седницата во Собранието.

Како што информира Апасиев, “Алфата” била изгребата на собранискиот паркинг.

“Ми ја изгребал Алфата на СОБРАНИСКИОТ ПАРКИНГ и си отишол!? 👏

Ете, така заврши еден прекрасен пратенички ден. 🥰🕵️🤩

#ПаркинготДаГоВратитеТаљате“- напиша Апасиев на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи: