Арсенал и Евертон одиграа без голови

Фудбалерите на Арсенал и евертон одиграа 0:0 во натпреварот од 33.коло во англиската Премиер лига.Арсенал ја прекина низата од четири последовни победи, а со освоениот бод се искачи на третата позиција на табелата со два бода повеќе од Челзи и Тотенхем кои имаат два односно еден натпревар помалку од ’тобџиите’.Евертон остана во трка за место кое води во Лигата на шампиони, екипата на Дејвид Мојс има 56 бодови и се наоѓа на шестото место на табелата.Во следното коло Арсенал ќе гостува кај Фулам, додека Евертон патува во Сандерленд.
МакфаксФудбалерите на Арсенал и евертон одиграа 0:0 во натпреварот од 33.коло во англиската Премиер лига.Арсенал

Пронајдете не на следниве мрежи: