Атлетик се оддалечува од опасната зона

Фудбалерите на Атлетик Билбао ја совладаа Гранада, додека Бетис и Хетафе, во натпреварите со кои беше комплетирано 29.коло во Примера.Бетис и Хетафе одиграа натпревар без голови, со што двата тима ја испуштија шансата да се доближат до местата кои водат во Лига Европа, каде во моментов се наоѓаат Валенсија и Малага.Атлетик Билбао ја забележа третата победа на последните четири натпревари со што полека се оддалечува од опасната зона.Баскијците имаат 11 бодови повеќе од Селта и Мајорка кои се наоѓаат во опасната зона. Минималната победа на Атлетик му ја донесе Адуриз во 22.минута од натпреварот.
МакфаксФудбалерите на Атлетик Билбао ја совладаа Гранада, додека Бетис и Хетафе, во натпреварите со кои беше комплетирано 29.

Пронајдете не на следниве мрежи: