Баерн го покори и Волфсбург

Актуелниот лидер во Бундес лигата Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, откако во воведниот натпревар од 22.коло победи во Волфсбург со 2:0.

Баварците постигнаа по еден гол во двете полувремиња, Манџукиќ погоди за 1:0 во 36.минута, негов 16-то гол во првенството, а конечниот резултат го постави Робен во 92.минута. Со натпревар повеќе Баерн на врвтот има предност о 18 бодови во однос на Борусија Дортмунд. Сабота, 16.јануари:Баер Леверкузен-АугзбургВердер-ФрајбургМајнц-ШалкеХамбургер-Борусија МенхенгладбахФортуна-Гројтер ФиртБорусија Дортмунд-АјнтрахтНедела, 17.февруари:Нинберг-ХановерХофенхајм-Штутгарт.
Макфакс
Актуелниот лидер во Бундес лигата Баерн Минхен ја продолжи победничката серија, откако во воведниот натпревар од 22.коло по

Пронајдете не на следниве мрежи: