Баерн се прошета низ Лондон

Фудбалерите на Баерн Минхен ја оправдаа улогата на фаворит во дуелот со Арсенал и како гости забележаа победа од 3:1, со што речиси се пласираа во четвртфиналето во Лигата на шампиони.Баварците на „Емирејтс“ во Лондон, доминираа во првиот дел кога со головите на Крос и Милер се стекнаа со предност од 2:0.Арсенал преку Подолски, која ја искористи грешката на голамнот Ноер намали во второто полувреме на 2:1, но надежите на ‘тобџиите’ дека можат да стигна до поволен резултат им ги уништи Манџукиќ со голот во 77.минута.Португалскиот шампион Порто, против Малага, ја искористи предноста на домашниот терен и пред реваншот обезбеди минимална предност. Жоао Мутињо во 56.минута го постигна единствениот гол на натпреварот.
МакфаксФудбалерите на Баерн Минхен ја оправдаа улогата на фаворит во дуелот со Арсенал и како гости забележаа победа од

Пронајдете не на следниве мрежи: