Барселона во потера по минусот од Милано

Оваа недела ќе бидат познати сите учесници во четврт финалето во фудбалската Лига на шампиони. во вторник и во среда ќе се одиграат преостанатите четири средби, а дербито е на „Камп Ноу“ каде Барселона ќе го пречека Милан.Каталонците пред себе имаат тешка задача, да ја надополнат негативата од два гола од првиот меч одигран пред три недели во Милано. Барселона е далеку од вистинската форма, тимот е разнишан по двата порази од Реал, додека Милан од почетокот на годината игра извонредно, екипата на Масимилијано Алегри нема пораз во 2013 година.Баерн Минхен против Арсенал на домашен терен треба да го потврди пласманот во четврт финалето. Баварците на првиот меч во Лондон без супериорни против ’топџиите’ и забележаа победа од 3:1.Многу неизвесно ќе биде на натпреварот помеѓу Шалке и Галатасарај, п-о првиот меч кој заврши 1:1 во мала предност е германскиот тим.Двократниот европски првак Порто во Малага ќе се обиде да ја одбрани минималната предност од 1:0 со која се стекна по првиот натпревар.Вторник, 12.март:Барселона-Милан (0:2)Шалке-Галатасарај (1:1)Среда, 13.март:Малага-Порто (0:1)Баерн Минхен-Арсенал (3:1).
МакфаксОваа недела ќе бидат познати сите учесници во четврт финалето во фудбалската Лига на шампиони. во вторник и во с

Пронајдете не на следниве мрежи: