Бекенбауер: На Баерн не му треба Левандовски

Легендарниот германски фудбалер, Франц Бекенбауера, го предупредува својот поранешен клуб дека нема потреба од засилување со полскиот интернационалец од редовите на Борусија Дортмунд, Роберт Левандовски.
Некогашната „ѕвезда“ на Баерн Минхен, Франц Бекенбауера, изјави дека на Баерн Минхен воопшто не му е потребен Роберт Левандовски, бидејќи, според него, немало потреба од овој голем трансфер.
„Навистина овој трансфер е неопходен, голем трансфер, по мое мислење, нема никаква смисла“ вели Бекенбауер.
„Кога ќе го погледнам сегашниов состав, забележувам дека Баерн на секоја позиција има барем по двајца играчи ако не и тројца“ изјави германската фудбалска легенда.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Легендарниот германски фудбалер, Франц Бекенбауера, го предупредува својот поранешен клуб дека нема потреба од засилув

Пронајдете не на следниве мрежи: