Белграѓанка која изгледа подобро од Анџелина Џоли! Мажите умираат за неа, жените не можат да ја смислат (ФОТО)

Џена Џеновиќ втора година по ред се најде на листата на ФХМ, пред славната Анџелина Џоли.Џена Џеновиќ, девојка од нашето поднебје, изгледа живее живот од соништата. Луксузни патувања, скапа гардероба, популарност, трошење големи суми пари – сето тоа е нејзиното секојдневие. И по втор пат е прогласена за една од најубавите девојки од FHM, оставајќи ја зад себе дури и Анџелина Џоли! View this post on Instagram A post shared by Jenna (@jennajenovich)Имено, таа е родена во близина на Белград и израснала во хармонично семејство со три сестри, меѓу кои таа е најмладата. Во Србија живеела до 1993 година, кога избила војната, со семејството прво се преселила во Германија, а потоа се преселила во Америка, каде што живее денес и гради кариера. Течно зборува четири јазици, многу е успешна во манекенството, а нејзиниот профил на Инстаграм го следат над 2 милиони луѓе.На нејзиниот профил на LinkedIn пишува дека желбата за успех ја наследила од родителите, дека на училиште била многу заинтересирана за спорт, дека била успешна студентка и дека дипломирала на Универзитетот во Арлингтон, Тексас.Во светот на манекенството влегла на 14 години, а ги красела насловните страници на бројни списанија како: „Maxim“, „FHM“, „GQ“, „CKM“, „Esquire“. И турскиот „FHM“ ја стави на листата на „100 најсекси жени во светот“, пред Анџелина Џоли и Кејт Аптон. View this post on Instagram A post shared by Jenna (@jennajenovich)Секоја нејзина нова објава предизвикува вистински хаос на мрежите. А кога пред две години се појави на плажата Милочер, на мажите им „паднаа вилиците“ и сите ја следеа.Омилениот провокативен стил на Џени може да се забележи во изборот на костими за капење. Ако се суди по коментарите кои секогаш ги има во голем број по секоја нејзина објава, мажите лудуваат по неа. Но, на жените им се допаѓа и начинот на кој таа изгледа, иако може да се прочитаат и грди коментари од припадничките на понежниот пол за нејзините облини и позирање, а многумина мислат дека тоа е „чиста љубомора“.

Пронајдете не на следниве мрежи: