БЛИЗНАЧКИ СЕ ОМАЖИЛЕ ЗА БЛИЗНАЦИ И ВО ИСТО ВРЕМЕ РОДИЛЕ ДЕЦА! Никој не прави разлика меѓу момчињата: КОЕ БЕБЕ Е ЧИЕ?

Идентичните близначки Британи и Брајана Дин биле неразделни како девојчиња кои растеле во Делавер.Случајности View this post on Instagram A post shared by Josh, Jeremy, Brittany, Briana (@salyerstwins)Всушност, нивните животи биле толку испреплетени што се надевале дека еден ден ќе се заљубат и ќе се омажат за идентични браќа близнаци.Џереми и Џош Салиерс се исто така идентични близнаци кои имале иста идеја да стапат во брак со идентични сестри близначки.Така, кога двете групи браќа и сестри се запознале во 2017 година на фестивалот на близнаци во Охајо, сите одлучија дека ова може да биде нивниот совршен состанок, а една година подоцна се венчале.И ако тоа не беше доволно, двата пара – кои сега живеат во куќата што ја делат – повторно го посетија фестивалот на близнаци, но овој пат со нивните синови, родени со разлика од околу пет месеци.– Се запознавме на фестивалот и се венчавме на фестивалот, а таму се дружевме многу – рекла Бријана и додаде:– За нас беше важно што нашето неверојатно семејство близнаци се сретна со момчињата на фестивалот.А кога пристигнаа бебињата, луѓето беа во шокСинот на Британи и Џош, Џет, е роден кон крајот на 2020 година, а синот на Брајана и Џереми, Џекс, се роди следната пролет. View this post on Instagram A post shared by Josh, Jeremy, Brittany, Briana (@salyerstwins)Момчињата се братучеди, но бидејќи нивните родители се споени близнаци, нивната генетика е слична на онаа на браќата и сестрите, рече Брајана. Необичниот брак на Салиерс е познат како кватернерен брак, а нивните синови се познати како кватернерни близнаци.Со оглед на тоа кои се тие, логично е дека тие би ја пронашле класификацијата близнаци за нивните синови, кои изгледаат слично и често се облекуваат слично.Тие признаваат дека нивниот начин на живот не би бил за секого, но целосно го прифатиле статусот на брат или сестра и велат дека никогаш не знаеле ништо друго.– Тоа е прилично уникатна ситуација, но ни изгледа навистина природно – изјавила Брајана, истакнувајќи дека таквите врски се толку ретки што е тешко да се најдат статистики за слични бракови ширум светот. View this post on Instagram A post shared by Josh, Jeremy, Brittany, Briana (@salyerstwins)БременостСестрите забремениле во истиот период, но и двете имале спонтан абортус и тоа го опишале како најтажно искуство . Сепак, и двете повторно забремениле во рок од 5 месеци , а своите искуства ги споделуваат на Инстаграм.

Пронајдете не на следниве мрежи: