„Боже мој каква е“ – целиот свет денес гледа во оваа фотографија на сопругата на Меси

И’ покрај тоа што фудбалскиот натпревар помеѓу Аргентина и Австралија го доби својот заклучок – со победата на Аргентина, луѓето се уште не престануваат да ја коментираат сопругата на Меси.
Антонела Рокузо во друштво на своите деца жестоко навиваше од трибините во Катар за да му даде поддршка на својот сопруг. Убавата Антонела за оваа пригода облече виолетова дрес со бројот и името на нејзиниот сопруг, а на социјалните мрежи се проширија фотографии од нејзиниот синоќешен изглед. Иако натпреварот е одамна завршен, луѓето масовно споделуваат фотографии од Антонела Рокузо на Твитер.

Боже мој каква е“ – целиот свет денес гледа во оваа фотографија на сопругата на Меси

Се чини дека убавата Аргентинка оставила позитивен впечаток и’ кај мажите и’ кај жените, а многу „фанови“ на споменатата социјална мрежа не можат да поверуваат колку е убава.
„Боже мој, таа е толку убава“, „Уште еден ден се будам и не сум Антонела Рокузо“, „Таа е вистинска жена“, се само дел од коментарите.

Се чини дека убавата Аргентинка оставила позитивен впечаток и’ кај мажите и’ кај жените
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.