Бомбици од суво овошје

Потребни состојки:
150 г брусници
150 г суви кајсии
50 г суво грозје
100 г мед
100 г мелени бадеми
80 г мелени бисквити
Лажичка цимет
Сок од портокал, по желба
Начин на подготовка:
Смелете го сувото овошје, додајте мед, цимет, бисквити и бадеми. Измешајте, па од добиената смеса обликувајте бомбици и ставете ги во калап. Оставете ги во фрижидер за да се стегнат.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.