БОЈАН Ѝ ГО ДОПРЕ СРЦЕТО НА МАРИЈА, и тоа јако и прецизно

Пејачката на групата „Ај кју“, Марија Ивановска, објави слика на која нејзиното момче, Бојан Трајковски ѝ ги допира градите. „Ми го допре срцето“, напиша таа покрај фотката.
Марија и Бојан се веќе неколку години во врска, но долго време криеја дека се заедно.
Тие беа особено актуелни минатата година кога ја претставуваа Македонија на „Евровизија“ во Лисабон, Португалија, со песната Lost and Found.
Добар пиар дечки.