Ватерполо: Речиси се познати учесниците на завршниот турнир во ЛШ

Ватерполо екипите на Југ од Дубровник, Барселонета, Партизан и Црвена звезда се на чекор до пласманот на завршниот турнир во Лигата на шампиони.Југ, Барселонета и Црвена звезда во првите четвртфинални натпревари забележаа победи на гостински терен, додека Партизан беше убедлив како домаќин против Спартак Волгоград. Резултати:Сегед-Црвена звезда 5:7Галатасарај-Југ 5:12Вуљагмени-Барселонета 3:8Партизан-Спартак Волгоград 11:6Реванш натпреварите ќе се одиграат на 1.мај, додека завршниот турнир ќе се одигра во Белград на 30.мај и 1.јуни.
МакфаксВатерполо екипите на Југ од Дубровник, Барселонета, Партизан и Црвена звезда се на чекор до пласманот на завршниот турнир во Лигата на шампиони.

Пронајдете не на следниве мрежи: