ВИДЕО: Експлозија во метро во Санкт Петерсбург, има жртви

Раша тудеј, повикувајќи се на очевидци, објави дека се случила експлозија во метро во Санкт Петерсбург.Од објавените фотографии на социјалните мрежи, се гледа оштетен вагон на метрото и многу чад.
Според очевидци, се случила експлозија во која има и жртви. Но засега нема официјална потврда.
Локалните спасувачки служби потврдиле дека се повикани за интервеција поради чад во метро станицата.Од објавените фотографии на социјалните мрежи, се гледа оштетен вагон на метрото и многу чад.
Според очевидци, се случила експлозија во кој

Пронајдете не на следниве мрежи: