ВИДЕО: Марија родила 11 бебиња едно по друго, но тоа не најчудното

Loading...

42 годишната Марија Фернандез на свет донела 11 здрави бебиња, а лекарите останале зачудени од ова чудо.
Таа родила 11 машки близнаци, а шест од нив идентични. Тие останале на неонаталното одделе на интензивна нега и се во стабилна состојба.
Поради оваа неверојатна работа, Марија ќе биде запишана во Гинисовата книга на рекорди.
Погледнете го видеото подолу…

loading...
Loading...