ВИДЕО: Марија родила 11 бебиња едно по друго, но тоа не најчудното

42 годишната Марија Фернандез на свет донела 11 здрави бебиња, а лекарите останале зачудени од ова чудо.
Таа родила 11 машки близнаци, а шест од нив идентични. Тие останале на неонаталното одделе на интензивна нега и се во стабилна состојба.
Поради оваа неверојатна работа, Марија ќе биде запишана во Гинисовата книга на рекорди.
Погледнете го видеото подолу…

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.