Викендов со чадор- еве какво време не очекува следната недела

Loading...

За време на викендот продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време.
Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. По изразена нестабилност ќе има за време на деновите од викендот.
Во понеделник и вторник времето ќе биде облачно и со врнежи од дожд, додека во среда и четврток се очекува сонце, па повторно дожд во петок.

loading...