Викендов со чадор- еве какво време не очекува следната недела

За време на викендот продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време.
Во наредните денови продолжува периодот на променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во попладневните часови. По изразена нестабилност ќе има за време на деновите од викендот.
Во понеделник и вторник времето ќе биде облачно и со врнежи од дожд, додека во среда и четврток се очекува сонце, па повторно дожд во петок.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.