Вкусни бомбици од само 2 состојки

Потребни состојки:
2 јаболкa
100-120 г мелени бисквити
Начин на подготовка:
Јаболката изрендајте ги и кратко 5-6 минути пропржете ги со 2-3 лажици шеќер. Тргнете ги јаболката од оган, па постепено додавајте бисквити и оформете ги бомбиците. По желба извалкајте ги во мелени бисквити или кокос. Наместо бисквити, за поздрава варијанта може да ставите мелени овесни снегулки, а наместо јаболко може банана.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.