ВОДИТЕЛКАТА ГОРДАНА ЃОРЧЕВА ОД МTВ, НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ ГО НАРЕЧЕ МОЧКО. Нов чин во драмата!!

Драмата добива се повеќе и повеќе учесници. Сега во СЛУЧАЈОТ СОФИЈАНОВА свое мислење влезе и Ѓорчева.

Некои сметаат дека се работи за нарачка или тенденциозно истажување на Фуркан:

Затоа убаво би било да истражи и за некој од функционерите на ДУИ. Во меѓувреме се надеваме дека државата ќе даде епилог дали се работело законски или незаконски во случајот на Софијанова…
ВОДИТЕЛКАТА ГОРДАНА ЃОРЧЕВА ОД МTВ, НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ ГО НАРЕЧЕ МОЧКО

На што Фуркан се најде повикан да одговори. И така сагата продолжи:

Гордано мори, работиш во национален сервис. Институција која што не би требало да има место за луѓе како вас.

Со ваков речник, не е ни чудно што со години си презентер во МТВ а јас те знам само од митинзи спонзорирани од политички партии.

Ме нарекуваш мочко… Мораш да си експерт за мочковци затоа што со години ја мочаш професијата која би требало да ти биде чест да ја извршуваш. Поради таквите како тебе Гордана денеска на факултетот за новинарство се запишуваат по 4,5 студенти.

ВОДИТЕЛКАТА ГОРДАНА ЃОРЧЕВА ОД МTВ, НОВИНАРОТ ФУРКАН САЛИУ ГО НАРЕЧЕ МОЧКО
Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.