Вознемирувачко видео! Се појави ново видео: Вака жена го донела починатиот „вујко“ во банка да земе кредит: „Мораш да потпишеш“! (фото/видео)

Инцидентот од Бразил во кој 42-годишна жена во вторникот донесе мртов „вујко“ во инвалидска количка во банка во Рио де Жанеиро за да потпише документи за заем, стана вирален.„Вујко Пауло, слушаш? Мора да потпишеш. Ако не потпишеш… не можам да потпишам за тебе“, рече таа.Меѓутоа, 68-годишниот маж што таа го донела во инвалидска количка не реагирал. Жената се претставила како негова внука и негувателка, иако полицијата сè уште не утврдила дали тие се поврзани или не, пишува The Washington Post.
🛑🛑🛑🛑🇧🇷 #BrasilEl video muestra a una mujer con su tío muerto en el banco para obtener un préstamo en Río.La mujer fue identificada como Érika de Souza Vieira y fue detenida el  martes 16 de abril en Río de Janeiro https://t.co/eDAkygPwGp pic.twitter.com/zZhEDj5KKT— Ronald Ricardo Arellano (@RonaldRicardoA7) April 17, 2024
Жената дури му турнала пенкало меѓу прстите на починатиот, а кога вработените во банката забележале дека е блед, им рекла дека „секогаш е таков“. На крајот повикале брза помош која констатирала дека мажот бил мртов со часови. „Секој што ќе го погледне видеото може да види дека човекот е мртов“, изјави Фабио Соуза, главен полициски истражител, за телевизијата Глобоњуз. „Таа го допираше и знаеше дека е мртов.”
🇧🇷 | Imágenes de seguridad revelan el momento en que Erika de Souza Vieira Nunes, de 42 años, llegó a la sucursal bancaria con el anciano fallecido para intentar retirar R$ 17.000 de su cuenta.En la grabación, Erika busca una silla de ruedas y luego aparece empujando a Paulo… pic.twitter.com/fg6Stc1y20— Alerta Mundial (@AlertaMundoNews) April 17, 2024
Полицијата ги истражува причините за смртта на мажот, а жената е обвинета за кражба. Мажот, наводно, бил хоспитализиран порано поради пневмонија, но во понеделникот ја напуштил болницата жив.

Пронајдете не на следниве мрежи: