Вторник, 1 јануари-неработен ден за сите граѓани

Министерството за труд и социјална политика, соопштува дека согласно со Законот за празниците на Р.Македонија, 1 јануари 2019. година, Нова година е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.
Од Министерството за труд и социјална политика на граѓаните на Република Македонија им ја честитаат Новата година.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.