Гасол ќе паузира шест недели

Шпанскиот репрезентативец, Пау Гасол, поради повреда шест недели ќе отсуствува од кошаркарските терени.Крилниот центар на ЛА Лејкерс, во последната четвртина на натпреварот со Бруклин, Гасол го скинал плантарниот мускул во десното стапало.Повредата на Гасол, само му ги зголеми главоболките на тренерот на ’езерџиите’ Мајк Д’Ентони, кој не може да смета ниту на услугите на вториот адут во рекетот, Двајт Хауард.
ЛА Лејкерс, по повредите на Гасол и Хауард имаат само еден вистински центар, Ерл Кларк.
 
MakфаксШпанскиот репрезентативец, Пау Гасол, поради повреда шест недели ќе отсуствува од кошаркарските терени.

Пронајдете не на следниве мрежи: