Германците си ја признаа грешката: Тоше Проески екна во „Минхен“! (ВИДЕО)

Loading...

Турската песна која беше пуштана во „Олимпијахале“ како македонска навивачка химна е тргната од репертоарот. Организаторите во Минхен признаа дека направиле грешка без да знаат.
„Таа песна беше грешка, навистина немавме никаква намера. Веќе ни алармираа и на следниот меч ќе си ја поправиме грешката“, ни одговори шефицата на прес-центарот во Минхен. Еве како ечеше Тоше Проевски во Минхен

Македонија Македонија!!!

Gepostet von Александар Македонски am Dienstag, 15. Januar 2019

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...