Голема тага во семејството на Мики Црнокрак

За семејството Црнокрак вчерашниот ден беше особено тежок, изгубија многу близок и сакан член на семејството.
Мики на своите профили на социјалните мрежи објави дека починала неговата мајка, која како што напиша во објавата, иако целиот живот била борбена мајка, сопруга и баба која никогаш не се предава, сепак ја изгубила оваа битка.

Мојот најголем борец! Мојот херој! Извојува многу животни победи, никогаш не се предаваше,живееше за нас, да има секогаш се за нас, за неа не мора… Сепак последната битка не ја издржа… Почивај во мир мајко мила.
Скршен од тага, Мики објави и фотографии од мајка си Василка, а стотици пријатели му изразија сочувство за загубата.

Од својата свекрва се прости и Светлана Црнокрак. „Моја втора мајко.Почивај во мир, напиша таа на својот Фејсбук профил.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.