Горивата од полноќ со нови цени

Loading...

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика.
Согласно последната одлука цените на дизел горивото и екстра лесното масло за домаќинство се намалија за половина денар.
Во исто време цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 0,50 денари.

loading...