„ГО ПРОДАДЕ СТАНОТ, ТУКА НИКОГАШ НЕ СЕ ВРАТИ“ Дара Бубамара денес живее во луксузен стан, но порано било поинаку (ФОТО)

Покрај стан во Белград, пејачката Дара Бубамара поседува имот и во Нови Сад, а малкумина знаат дека пејачката пораснала во скромни услови во новосадската населба Сателит.
За пејачката сега проговорија и соседите на Дара од тој крај, а како што велат останала иста по однесување и карактер.– Да, Дара живееше овде . Што да ти кажам, таа беше луда, исто како и сега. Ја паметам како мало црно девојче кое често им викаше на другите девојчиња затоа што не знаеја да пеат. Еве, ја гледаш таа ливада, сите ги собира таму, и организира некаков натпревар. Овде почна да пее, каде ја забележаа и така отиде до ѕвездите – ја започна приказната за пејачката нејзиниот сосед.– Беше убаво дете. И нејзините родители беа добри луѓе. Често ја прашував мајка и на кого потпевнува, а таа се пошегува дека е талентирана, само што немала среќа да биде забележана. Дара не заврши училиште како некои други деца, но ние сме горди на неа – изјавила сосетката.Станот го продала по смртта на нејзините родители

– Знам дека Дара живееше овде. Не ја сретнав во оваа област бидејќи, како што слушнав, штом и починале родителите, таа го продала станот , земала некои од нејзините омилени работи од семејниот дом и никогаш не се вратила. Често ја гледам како вози низ градот, со оглед на тоа што се уште живее во Нови Сад – изјавила помладата жена.

Пронајдете не на следниве мрежи: