ГРАШОК СО ТУНА: Брз оброк за сите прилики, вкус кој ќе се памети

Потребно е:

500 гр млад грашок
сол, бибер
1 лажица маслиново масло
1 лажица вински оцет
2 глави кромид
300 гр конзервирана туна
20 маслинки
магдонос

Подготовка:

Сварете го грашокот и исцедете го. Зачинете со сол и бибер. Додадете маслиново масло и оцет. Исечете го кромидот и додадете го. Измешајте ја конзервираната туна во сè. Промешајте. Украсете со маслинки и магдонос. Пријатно!

The post ГРАШОК СО ТУНА: Брз оброк за сите прилики, вкус кој ќе се памети appeared first on 365.com.mk.

Пронајдете не на следниве мрежи: