ГРУЕВСКИ ИРОНИЧЕН ЗА ПУШТАЊЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ. ДАЛИ Е ПУШТЕН ДЕКА ИЗМИСЛУВАШЕ АФЕРИ ЗА МЕНЕ

Екс премиерот Никола Груевски со саркастичен коментар реагираше на информацијата за ослободувањето на Орце Камчев од затвор:

ГРУЕВСКИ ИРОНИЧЕН ЗА ПУШТАЊЕТО НА ОРЦЕ КАМЧЕВ. ДАЛИ Е ПУШТЕН ДЕКА ИЗМИСЛУВАШЕ АФЕРИ ЗА МЕНЕ

Доколку евентуално дојде до промена на уставот во скоро време, предлагам уште еден амадман кој би бил во правец да секој кој ќе ме нападне или обвини, кој ќе измисли некаква афера или ќе ми стави нешто на товар, ќе ме наклевети, ќе се согласи лажно да сведочи во поткрепа на политичките обвиненија, или стане активен и корисен соработник на правосудните органи против мене, независно во која фаза на процесот, независно што зборувал и изјавувал претходно и независно од кои мотиви го прави тоа, да биде целосно ослободен од било какво гонење.

Да не се мачат политичарите, обвинителите, судиите, лицата под политички прогон, затворските институции, контролираните медиуми а и оној дел од јавноста која сеуште не ги разбира работите во смисла што всушност се случува, да биде на чисто..

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.