Давид Виља повторно во болница

Напаѓачот на каталонскиот фудбалски гигант Барселона и шпански репрезентативец Давид Виља во четвртокот повторно бил примен во болница откако повторно почувствувал болки поради камења во бубрезите.Давид Виља беше примен претходно во понеделникот, но веќе во вторникот беше отпуштен дома. Меѓутоа, бидејќи болките повторно се јавиле, лекарите решиле да го подвргнат на дополнителни испитувања.По скршеницата на ногата со која се здоби на светското клупско првенство во декември 2011 година, 31-годишниот Давид Виља сé уште не успеа целосно да се врати во врвната форма и на теренот. Сезонава забележа 15 лигашки настапи и постигна пет голови. Покрај тоа, пет пати беше стрелец и во шпанскиот Куп на кралт, а во Лигата на шампиони уште се нема запишано во листата на стрелците.
МакфаксНапаѓачот на каталонскиот фудбалски гигант Барселона и шпански репрезентативец Давид Виља во четвртокот повторно

Пронајдете не на следниве мрежи: