ДАРА БУБАМАРА ЗА МАЛКУ ЌЕ ГО ЗАГУБЕЛА ЖИВОТОТ Пејачката проговори за несреќата!

Пејачката Дара Бубамара има голема самодоверба и честопати ја предупредуваат за брзото возење. Сепак, не беше возењето нешто што за малку ќе ја чинеше живот, туку нешто друго.
Дара откри дека за малку ќе го загубела животот пред седум години, на скијачко патување на кое била со пријателите.
– Пред седум години, во текот на зимата, сакав да научам да скијам. По еден ден обука, отидов на врвот на патеката и бев како, „Го знам ова“. Почнав да се спуштам, целосно се опуштив и тогаш ситуацијата излезе од контрола. Скијав толку брзо што никој од моите пријатели, дури ни инструкторот, не можеше да ме стигне. Слегов и се помолив на Бога што преживеав, бидејќи одеднаш видов провалија пред мене. Во тој момент се сконцентрирав, почнав да забавувам и буквално застанав пред провалијата – рече Дара.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.