Дара Бубамара по гласините за раскинувањето, пороговори за односот со Тони, но и за тоа зошто постојано носи црни очила

Таинствена Дара
Пејачката Дара Буабамара е сакана и во родниот град Нови Сад, таа не ја симнува насмевката од лицето, со што на сите им носи среќа како вистинска бубамара.
Бидејќи таа често носи очила, откри и зошто.
– Подобро некои луѓе да не ги гледаат моите очи, бидејќи моите очи лажат. Моите очи кажуваат сè и затоа не сакам да се допаднам некому, и затоа ги кријам очите – рече Дара.
Додека некои медиуми пишуваат дека таа е повторно сама, нејзиното момче Тони ја опсипува со романтика, а и галантен е.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.