Договорена е соработката помеѓу Челзи и Мурињо?

„Челзи и Мурињо договориле тригодишна соработка, но договорот сè уште не е потпишан“, тврди британскиот Express.Сопственикот на Челзи, Роман Абрамович, наводно немал друга опција освен да го врати Португалецот на клупата, бидејќи тој е омилен меѓу навивачите, за разлика од Рафа Бенитез, пишува Express и додава: „Абрамович го загуби трпението со Бенитез, кој тимот ќе го напушти во мај. Мурињо има две барања – следната сезона Челзи да игра во Лигата на шампиони и директорот Мајкл Еменало да нема поголеми овластувања од него.“
Макфакс„Челзи и Мурињо договориле тригодишна соработка, но договорот сè уште не е потпишан“, тврди британс

Пронајдете не на следниве мрежи: